טיפול בדלקות בשד, ריפוי פצעים וחתכים ומניעת זיהומם – אצל נשים מיניקות -באמצעות ארומתרפיה

במקרה של פציעה של השד בעקבות הנקה, יש לעצור את הדימום, למנוע זיהום, למנוע התייבשות הרקמות, למנוע כאב ויש לבנות עור חדש.
הצמחים המתאימים:
צמחים אנטי ויראליים, אנטי בקטריאליים, אנטי דלקתיים ואנטי פטרייתיים יגנו על האזור הפגוע מפני המיקרואורגניזמים שיכולים לגרום לזיהום (מוגלה, חום): קלנדולה, לבנדר, עץ התה, רומן קמומיל, תה ירוק(מיצוי), רוזמרין, ברוש. במקרה ויש כבר דלקת, צמחים אלו יטפלו בה במהירות וביעילות.
הליקריסום ואלוורה ממריצים ייצור של רקמת חיבור. כאשר נוצר פצע שאינו נרפא, חשוב להקל על האם המיניקה וגם למנוע העברת זיהום יחד עם החלב, אל התינוק.
צמחים מרככים ומונעי התייבשות כגון שומשום, אלוורה, אלתיאה, ילנג ילנג, אצות ים.
צמחים מחממים ומונעי סתימת צינורות החלב כגון רוזמרין, ציפורן.
צמחים מאלחשים כגון רוזמרין, ציפורן,  ניאולי.
כארומתרפיסטית, אני מתייחסת לשמן אתרי של הצמחים המוזכרים כאן . שמן אתרי הינו מרוכז ולכן אפקטיבי. אפשר לבחור שמן אחד מכל סוג פתרון, אין צורך בכולם.
אופן השימוש:
השמנים האתריים נכנסים אמנם למחזור הדם של המיניקה אולם נמהלים ביחס למשקלה. השיקול שלי, כאשר אני ממליצה על טיפול ארומתרפי באמצעות השמנים האמורים לעיל, נובע מהבחינה של האלטרנטיבה: האנטיביוטיקה.
המוצר שלי לטיפול בדלקות בשד, בפצעים ובכאבים מבוסס על ג'ל אלוורה, כנשא לשמנים, הנספג במהירות – ולכן אין צורך לנגב משחה מבוססת אלוורה, לפני ההנקה.
תדירות מריחת המשחה היא בהתאם לחומרת הבעייה. ממשובים שכבר קיבלתי, הריפוי הוא מהיר, והאם המיניקה מרגישה את ההקלה מיידית. בכל מקרה, כמובן שיש לעקוב ולוודא שהחום של האם המיניקה אינו עולה וייתכן שיש צורך בהתערבות רפואית.
 

לייבסיטי - בניית אתרים