שיעול, חום ומחלות חורף

שמנים אתריים יכולים לסייע גם במניעה ובטיפול במחלות חורף. אחד השמנים הנפלאים לטיפול בסטרידו ובאסטמה כרונית הוא שמן אתרי רבנסרה . הרבנסרה מרחיב את הסימפונות, מחזק את המערכת החיסונית, מכייח. מתאים גם לילדים מגיל חמש.

תכונותיו : אנטי דלקתי, מחטא, אנטימיקרוביאלי ואנטיויראלי.
עוזר להקלה על גודש ונשימה , אסטמה, סינוסיטיס וברונכיט. מתאים מאוד כעזרה ראשונה - כשמתחילים צפצופים, לטפטף על דש הבגד ולהריח.אם לא מספיק, מותר לבלוע 1 טיפה שלוש פעמים ביום. בהתקף סטרידו – למרוח רבנסרה נקייה, במקביל, על החזה ועל הגב וזה קוטע את ההתקף.
בהצטננות – למרוח רבנסרה על פינות האף, מבחוץ. לשיעול טורדני - לדלל 10 טיפות רבנסרה ב-30 מ"ל שמן קצח . למרוח על בית החזה והצוואר. אפשר גם על הגב. אפשר להוסיף עיסוי. אם לא רוצים להפשיט את החולה מבגדיו, אפשר למרוח על כף הרגל- השמן יחדור דרך מחזור הדם.
לאינהלציה – 2 טיפות אקליפטוס, 2 טיפות רבנסרה.

כמו כן, שמן זה טוב לבעיות ברכיים- למרוח כמה טיפות מאחורי הברך , תומך במערכת העצבים, טוב לעייפות שרירים, טוב לפצעים וחתכים, להרפס, שלבקת חוגרת, דלקת בכבד, נדודי שינה.

מבחינת גוף-נפש,  שמן אתרי רבנסרה שעובד על תדרים. מתאים לאנשים שמתקשרים ולאנשים שמטפלים בבני אדם. עוזר להבין את הזולת. מטהר ומחמם.
בתערובת עם לבנדר בערב – מרדים, בתערובת עם אקליפטוס ביום – מעורר.

לשפעת ולכאבי ראש נשתמש בלבנדר ובמנתה – מרגיעים ומכווצים את כלי הדם.

לחום גבוה נעסה את הגב עם שמן פלפל שחור – 6 טיפות בתוך 30 מ"ל שמן קצח . אפשר גם להכניס שמן פלפל שחור לאמבט מים חמימים אולם יש לערבב אותו עם מלח כדי שיימס במים ולא יצוף על קו המים- יכול לגרום לבעירה בגוף. שמן הפלפל מחמם מאוד והוא מומלץ לטיפול בחום גבוה על פי העיקרון של " דומה בדומה ירפא".

לכאבי גרון – תרסיס – תערובת של שמנים אתריים מחממים כגון: קינמון, לריסוס ישירות לתוך הגרון. מתאים לילדים שאינם בולעים כדורים.
ולמניעת הידבקות במחלות החורף, ערבבו אקליפטוס עם לבנדר ומירחו על עצמכם / הריחו באופן קבוע.

טיפ : סאונה יבשה מכייחת וממריצה לימפתית – כמה טיפות של שמן אקליפטוס.

ולמניעת הידבקות במחלות החורף, הריחו שמן אתרי אקליפטוס באופן קבוע.
 

לייבסיטי - בניית אתרים