בראשית הכי טבעי לעור שלך
FacebookYoutube
search2, search, magnifier, lookup, find
חפש
הסל שלי
הקלה על תופעות ההיריון-  טיפים והדרכה מאת חופית מנו- דולה ותומכת לידה

בתקופת ההיריון הגוף עובר שינויים רבים, ואיתם מגיעות גם תופעות שונות שמפריעות לנו להתנהל. מן "קרעכצנים" שפוגעים באיכות החיים שלי לתקופה מה.
הנה כמה טיפים שיכולים להקל על התופעות ועלייך, להיריון קל ונעים:
בחילות- בחילות בהיריון והקאות הן תופעות שכיחות ומאוד לא נעימות. יש הסובלות מבחילות לאורך כל ההיריון ויש שזה עובר להן בשליש השלישי. בכל מקרה, יש אפשרות להקל באמצעות שמן אתרי מנטה (בהרחה), לאכול משהו קל עוד לפני שקמים מהמיטה (קרקר ליד המיטה זה מעולה), וגם דיקור סיני (בסיום הטרימסטר הראשון).
בצקות- מדובר באגירת נוזלים שיוצרת בצקת. להקלה יש לשתות תה סרפד ולהשרות את הרגליים בחליטת רוזמרין בדלי עם מים ומלח אנגלי, להרים רגליים מעל גובה האגן בישיבה, בשינה לשים כריות מתחת לרגלים להגבהה.  אם הבצקות עוברות את גובה הברכיים יש להיוועץ ברופא ולשלול רעלת היריון.
קושי לנשום- הרחם גדלה ודוחקת את כל האיברים הפנימיים בבטן, ביניהם גם את הריאות ואת הסרעפת. כל זה גורם לתחושה ש"אין אוויר". כשאת מרגישה כך הרימי ידיים גבוה באוויר ונשמי עמוק. זה יאפשר הכנסה של יותר חמצן בבת אחת. תרגלי "נשימות בטן" במהלך היום. הכניסי אוויר וכווני אותו אל הפופיק, שימי לב שהכתפיים שלך רפויות ושבית החזה אינו עולה ויורד בזמן הנשימה, אלא רק הבטן! זה מאפשר נשימות עמוקות יותר.
עצירות- כולל קושי ביציאות, נובעים מפריסטלטיקה גרועה (למעיים אין מקום להתכווץ ואינם עוברים את המהלך הרגיל כיוון שהרחם ממלאת את רוב חלל הבטן ולא מאפשרת קשר בין המעיים והקיבה לבין הסרעפת). נשימות בטן יסייעו גם ליציאות.  שימי לב לתזונה עתירה בסיבים תזונתיים ושתייה מרובה.
צרבות- נובעות מחוסר מקום בחלל הבטן שגורם למזון לעלות בושט במקום לרדת לקיבה. גם  הורמון הפרוגסטרון בהיריון גורם לסוגר הושט להיפתח בקלות. אכלי ארוחות קטנות, השתדלי שלא לאכול כשלוש שעות לפני השינה, הימנעי ככל שניתן ממזון שומני ומעובד ומשקאות מוגזים. בזמן השינה ניתן להגביה את הראש עד לחצי ישיבה כדי שהצרבת תציק פחות. להקלה על הצרבת נסי ללעוס קרח גרוס, לאכול שקדים לא קלויים או מלפפונים. טאמס אפשר לקחת עד 4 פעמים ביום.
מאחלת לך היריון נפלא ולידה טובה,
חופית מנו- דולה, תומכת לידה, פוסט פארטום ובשלנית לאחר לידה.
www.hofitdoula.co.il