בראשית הכי טבעי לעור שלך
FacebookYoutube
search2, search, magnifier, lookup, find
חפש
הסל שלי

כמי שדוגלת במניעה, גם בנושא של הטחורים חשוב לי לתת לכם מידע איך למנוע אותם.

בשאלה זו פניתי אל  ד״ר דלית דרימן-מדינה , מומחית לרפואת המשפחה, רפואה פונקציונלית, ורפואה אינטגרטיבית

וזו נקודת המבט שלה:

טחורים הינם בעיה נפוצה ביותר וכ-75% מהאוכלוסיה יסבלו מהם בשלב כלשהו של חייהם.

טחורים הם מצב בו הורידים סביב פי הטבעת (טחורים חיצוניים), או בתוך פי הטבעת (טחורים פנימיים), הופכים למורחבים ומודלקים. הם מובילים למספר תסמינים, כולל: גרד, דימום מפי הטבעת, וכאבים שיכולים להיות קשים. התסמין האופייני ביותר של הטחורים הפנימיים הוא דימום מפי הטבעת, המתבטא פעמים רבות כממצא של דם טרי על נייר הטואלט. התסמין האופייני של הטחורים החיצוניים הוא כאב, ולעיתים מופיעים גם גרד ודימום. קרישי דם הם יותר נפוצים בטחורים החיצוניים מאשר בפנימיים. קרישי הדם יכולים להתבטא כגוש כואב וקשה.

 

מהם הגורמים לטחורים?

עצירות.

ישיבה ממושכת, ומאמץ במתן הצואה.

מתח.

הריון.

עודף משקל.

שלשול כרוני.

 

כיצד נמנע טחורים בצורה טבעית? אנחנו מעוניינים למנוע עצירות ולהבטיח יציאות רכות ללא צורך בהתאמצות. לכן חשוב לשמור על בריאות המעי ע״י:אכילת דיאטה מתאימה, שטובה הן למניעה והן לטיפול בטחורים: דיאטה זו צריכה להיות עשירה בסיבים תזונתיים, כך שתכיל הרבה ירקות ופירות ותכיל גם ביצים, דגים, בשר, עוף, ושמנים בריאים כמו שמן זית, שמן אבוקדו, ושמן קוקוס. דיאטה זו נועדה גם להוריד מצב דלקתי בגוף וגם לשפר את היציאות.אכילת מזונות פרוביוטיים וירקות כבושים, כדי להבטיח שבריאות חיידקי המעי שלכם תהיה טובה.הימנעות ממזונות מעובדים ומתועשים.הורדת לחץ (סטרס) ע״י שיטות כמו נשימות עמוקות ומדיטציה.פעילות גופנית סדירה.שתיה של מספיק מים במהלך היום.

במקרים של עצירות ממושכת או שלשול ממושך יש לבצע בירור רפואי לגבי הסיבה ולטפל בהתאם.

כאשר אתם הולכים לשירותים, התנוחה המועדפת היא תנוחת כריעה. בתנוחה זו מתאמצים פחות בעת היציאה והדבר מפחית את התסמינים של הטחורים ואת הסיכון לפתח טחורים. תוכלו להשיג זאת ע״י כך שתניחו שרפרף קטן ליד האסלה, ובעת הישיבה בשירותים הניחו עליו את כפות הרגליים שלכם כך שהברכיים שלכם יתרוממו.

 

טיפולים לא תרופתיים שניתן לעשות בבית כשיש טחורים כואבים:

ישיבה באמבט של מים חמימים למשך 15 דקות מספר פעמים ביום.

קומפרסים חמים לאזור , מספר פעמים ביום. הדבר מקל על הכאבים, וגם מגביר את זרימת הדם לאזור ומזרז את ההחלמה.

 

לקריאה מאמרים בנושאים נוספים וליצירת קשר איתי מוזמנים להיכנס לאתר :https://www.drdreman.co.il 

מוזמנים להירשם לערוץ היוטיוב שלי: 

https://www.youtube.com/channel/UCbvfyMQTLpokxG-R3dmUhmA

מוזמנים לעקוב אחר הדף העסקי שלי : https://www.facebook.com/drdalitdremanאחרי שהבנו מה מומלץ לנו לעשות ולא לעשות, אם וכאשר אתם סובלים מהטחורים, אשמח לעזור לכם עם משחה שאני מכינה ואשר מקלה על הכאב, מאלחשת אותו, מחטאת את האזור וממריצה את הדם כדי להניע חילוף חומרים תקין.
בהצלחה, חוה לוי - בראשית, הכי טבעי לגוף שלך.