בראשית הכי טבעי לעור שלך
FacebookYoutube
search2, search, magnifier, lookup, find
חפש
הסל שלי
תחליפים טבעיים למשככי כאבים קונבנציונליים

ברוב מקרי הכאב, הבעיה העיקרית היא חוסר זרימה תקינה של דם, נוזל לימפה ואנרגיה (צ'י) בגוף.
לעיתים מתפתחת דלקת באזור והכאב מתגבר.
כאשר אנו סובלים מכאבי ראש, מגרנות, כאבי מחזור, כאבי שיניים וכאבי אוזניים, בד"כ אנו נוטים ליטול משכך כאבים מסוג זה או אחר. פעמים רבות הבעיה אינה נפתרת בעקבות נטילת הכדור, והכאב אינו שוכך או שהוא חוזר כעבור זמן מה.
אפשרות אחרת היא ארומתרפיה שבעזרת שמנים אתרים יכולה לטפל בכאב ראש/מיגרנהכאב גב, בעיות שרירים/פרקים, תסמונת התעלה הקרפאלית, כאב בטן ועוד, שנובעים, מחוסר הזרימה, או מהדלקת, כאמור לעיל.
לדוגמא - שמן הבזיליקום משפיע על מערכת העצבים ומטפל במיגרנה, מחזק את מערכת העצבים, פותח צ'אקרות תחתונות. מסייע בהפחתת מתח וחרדה ומעולה לשימוש במצבי עייפות ותשישות (נפשית ומחשבתית(

כאבי מחזור
נשים רבות סובלות בימי המחזור החודשי, וישנן כאלה שמגיעות אף למצב של חוסר תפקוד עקב הכאבים המלווים אותן. כאבי המחזור נובעים בעיקר מהתקפי התכווצויות של הרחם. כאבי המחזור מתבטאים בעיקר בשני אזורים: הגב התחתון והבטן התחתונה. ישנן נשים, העשויות לחוש הקלה גדולה בעקבות עיסוי או הנחת רטיות חמות באזור הגב התחתון של שמן הבזיליקום בשילוב שמן בסיס. לנשים הסובלות מדימום מוגבר, אני ממליצה על מריחת בטטה פראית המצוינת לטיפול בבעיות הנובעות מהמחזור החודשי, שכן היא מסייעת בהפחתת הדימום.

כאבי גב תחתון
לדוגמא: כאב שמוקרן לגפה התחתונה ונגרם כתוצאה מגירוי של העצב, בדרך כלל בגלל פריצת דיסק ולעתים בגלל שינויים במבנה התעלה הגרמית או גידולים (שפירים). לכאבי גב עם או בלי הקרנה יש מהלך מחזורי. הם נוטים לחלוף באופן ספונטני, בדרך כלל תוך כשלושה חודשים, אבל נוטים גם לחזור. לכן יש להתחשב בגב וללמוד מהו שימוש נכון בגב בתנוחות שונות ולא להתעלם ממנו גם כאשר איננו כואב.
התסמינים הם לרוב כאבים חוזרים ונשנים אשר מפריעים בביצוע פעילות יומיומיות, כאבי גב תחתון, נוקשות הגוף בבוקר, כאבים והגבלה בתנועה, במרבית המקרים הכאבים כל כך חזקים שהאדם חייב לשכב על מנת להקל על הכאב.
הסיבות לכאבי גב הן שונות: בעיות בעמוד השדרה, מחלת שרירים או פגיעה עצבית, בעיה כלשהי באיברים פנימיים, יציבה לא נכונה לאורך שנים או מתח ולחץ נפשיים גדולים. אבחון נכון הכרחי לפתרון יעיל.
לאחר בירור באמצעות הרפואה הקונבנציונלית לשלילת הצורך בהתערבות כירורגית (או במקביל לה- להאצת הריפוי), ניתן להעזר בשמנים אתריים שונים אשר מסייעים לשיפור הזרימה של הדם. הדם הרענן שיוזרם יכיל חומרים מזינים וחמצן ויפנה רעלים. השמנים פועלים בעיקר כאנטידלקתיים, כאנטי אוקסידנטים וכמשככי כאבים.
השמנים שאני ממליצה עליהם להקלה על כאבים הם:
ברוש : בעל יכולת לפזר "גודש" דם. הוא מכווץ את דפנות הורידים, מחזיר את האלסטיות והטונוס שלהם, מרפא דלקות .
ערער : מחזיר את גמישות כלי הדם ומעודד הפרשת עודף הנוזלים מבצקות וורידים .
לבנדר: נוגד עוויתות ואנטי דלקתי, בעל פעילות קלה הנוגדת קרישה. חשוב לכל בעיות כלי דם כולל זרימת דם לקויה בנימים, דלקות בורידים ולבצקות.
הליקריסום : נוגד עוויתות, אנטי דלקתי ומשכך כאבים, מכיל מרכיבים המפזרים קרישי-דם מתחת לעור ומשפרים את זרימת הדם בורידים.
מנטה : נותן תחושת קרירות ומשכך כאבים, יעיל למיגרנות.
רוזמרין : עוזר לפזר חומרי פסולת. אנטיבקטריאלי ומשכך כאבים.
ציפורן: מכיל חומרים משככי כאבים.
בזיליקום : שמן בזיליקום משפיע על מערכת העצבים ומטפל במיגרנה, מחזק את מערכת העצבים, פותח צ'אקרות תחתונות. מסייע בהפחתת מתח וחרדה ומעולה לשימוש במצבי עייפות ותשישות נפשית ומחשבתית.
ניאולי : מחטא, מייזע, משכך כאב, אנטי בקטריאלי, מאחה פצעים. בהיבט הנפשי: השמן מעודד ונוסך אופטימיות.
ארז : "דומה בדומה ירפא" לכן שמן מגזע עץ ארז יטפל בבעיות של גב ושלד. משחרר סרוטונין.
אורגנו: אנטי דלקתי – לדלקת פרקים, כאבי שרירים ונפיחויות, רמטיזם כרוני. משחרר התכווצות שרירים פריסטלטית. בהרחה-משפיע על מערכת העצבים במוח.טוב לפרקינסון.
מגנזיום: אנטי דלקתי, מחטא פטרת, השריית רוגע ושינה איכותית. שיפור של דלקות והפחתת כאביםעידוד סירקולציה ושיפור זרימת הדם.


הנחת השמנים תעשה בנגיעה קלה ולא בעיסוי, כאשר הם מדוללים בשמן צמחי. אפשר להזמין אצלי תערובת – אין צורך לקנות את השמנים כל אחד בנפרד.
חוה לוי