בראשית הכי טבעי לעור שלך
FacebookYoutube
search2, search, magnifier, lookup, find
חפש
הסל שלי
נחירות - אפשר לטפל באופן טבעי? 
נחירה היא הפקת רעש בזמן שינה בעקבות היצרות דרכי האוויר בלוע ובגרון. עוצמת הרעש עולה ככל שמהירות האוויר עולה, הדבר גורם לעליה בעוצמת הנחירות.
הרעש נוצר במקום שהלשון, הענבל, החלק העליון של הגרון והחך נפגשים. תופעה זו קיימת בדרגות חומרה שונות: החל מנחירה קלה, האופיינית למצבי עייפות רגילים, ועד לנחירות בעוצמה של 50-60 דציבלים.
הגורמים העיקריים לנחירה
מבנה אברי הפה - נחירה יכולה להיגרם מענבל ארוך, חך רפוי, חסימה באף, שקדים מוגדלים, לשון גדולה או צוואר קצר ושמן. אם מבנה החלקים הללו גורם להם להתחכך זה בזה הרעש מהתנודות יוצר את הנחירות.
עישון אקטיבי או פסיבי  - מגרה, גורם לדלקת ומצר את דרכי האוויר העליונות.
השמנה – אחת הסיבות לקשר הדוק בין השמנה לעלייה בנחירות היא משום שכאשר חלה עליה במשקל, המעבר באף הופך צר יותר.
גורמים נוספים - גודש באף, אלרגיות, הצטננות, אלכוהול, תרופות הרגעה המרגיעות את מעברי האוויר.
סכנות הנחירה
הנחירה עצמה אינה מסוכנת, אולם לעתים, נחירות כבדות מאוד הן סימן לבעיות רציניות יותר, כמו דום נשימה בשינה – דבר העלול לסכן את חיי הנוחר.
במצב של דום נשימה, אנשים למעשה מפסיקים לנשום למשך מספר שניות. הפרעה זו יכולה לתרום ללחץ דם גבוה ואפילו לגרום לשבץ. אדם ממוצע אינו מסוגל להבחין בין נחירות 'כבדות' לבין נחירות 'רגילות' – מסיבה זו מומלץ לכל אדם הנוחר באופן קבוע לפנות למומחה שינה כדי שיאבחן זאת ויקבע האם הבעיה היא דום נשימה, או שהוא סובל מנחירות 'רגילות'.
עבור רוב האנשים הנחירות אינן מהוות סיכון בריאותי גדול, למרות שעל פי מחקרים, הנחירות פוגעות באיכות השינה, מה שעלול לגרום ליתר לחץ דם, לירידה באחוז החמצן בדם ולירידה בקצב הלב.
נזקים נוספים שעלולים להיגרם מכך הם עצבנות, דיכאון, עייפות וחוסר ריכוז, כולל אצל בן הזוג שלא מצליח לישון בגלל הרעש !
דרכי מניעה
כמובן  שמומלץ לסלק את כל הגורמים לנחירות, כמפורט למעלה, כולל ירידה במשקל, התעמלות, הפחתת כמות האלכוהול, אי נטילת תרופות הרגעה לפני השינה והפסקת העישון.
מומלץ להימנע משינה על הגב ולהעדיף שינה על הצד.

במסגרת הרפואה המשלימה, אני מציעה, לאותם מקרים של בצקת, עודף נוזלים או דלקת, הגורמים לנפיחות החוסמת את מעבר האויר – שילוב של שמנים אתריים לריסוס לתוך הגרון, לפני השינה, והנחירות יושקטו:

ברגמוט - מחטא, מאזן ומרגיע מערכת עצבים, נוגד דיכאון, נוגד חרדות, ממריץ עיכול, תומך ומסייע לחילוף חומרים תקין, משתן קל, מסלק רעלים, מחזק במקרים של עייפות כרונית, תשישות, חולשה חיסונית.

אשכולית -  מונע הצטברות נוזלים ונפיחות, מחסן מהצטננות, מסלק מהגוף רעלים ופסולת. לדוגמא: עובדי ייצור השואפים אל קרבם אבק ופסולת תעשייתית . 

מיורן - תכונות מרגיעות ומרדימות, מקל על חרדות, פחדים ומתחים וכן, מאזן את קצב הלב. נוגד דלקות, אנטי בקטריאלי ונוגד עוויתות. כמו כן, מסייע במצבים של דלקות במערכת הנשימה. מסייע להורדת לחץ דם, מרחיב כלי דם. מסייע לאיזון כללי ואיזון מערכת העצבים המרכזית.

עשב לימון . עשב לימון מטהר את הגוף, תומך במערכת העיכול ומסייע בהנעת נוזלים בגוף. 

פטרוזיליה - משתן ומפנה ליחה מהגוף.

השפעת התרסיס הינה תוך 3 ימים .

 
להזמנה לחצו כאן