בראשית הכי טבעי לעור שלך
FacebookYoutube
search2, search, magnifier, lookup, find
חפש
הסל שלי
מניעה וטיפול בסימני מתיחה
סימני מתיחה מופיעים לאחר הריון וגם אצל אנשים שרזו באופן דרסטי - השמנה מהירה ומתיחה מהירה של העור.
סימני מתיחה הם קרעים בשכבה התחתונה של העור – סיבי הקולגן והאלסטין האחראים לחוזק ולגמישות העור – נפגעים.
במהלך ההיריון הגוף גדל במהירות והעור אינו מספיק לייצר רקמות עור חדשות כתוצאה מכך נוצרים קרעים בשכבה התחתונה של העור. בדרך כלל המתיחה הזו של העור גורמת לגרד ולכן הגרד הוא אמצעי טוב לזיהוי שיש צורך לטפל ומיד.
במהלך ההיריון ולאחר הלידה הקרעים נראים כפסים אדומים כחולים ועם הזמן גדלה בין הקרעים רקמת עור (קולגן) ולכן לאחר הלידה אנו רואים פסים לבנים על העור, המונח המקצועי לרקמה הזו הוא STRIEA.
שימון העור בשמנים מזינים כל יום, מתחילת ההיריון, עשוי לשמור על גמישות העור ולמנוע את הגרד. השמנים המומלצים על ידי הינם: שומשום, אובליפיחה, צ'יה, אבוקדו. אפשר גם למרוח קרם לחות טבעי, ללא ארומתרפיה שמכיל רק שמנים צמחיים וחמאות כגון שיאה.
אם לא השתמשת בחומר סיכה לשימון העור הנמתח בזמן ההיריון, אפשר עדיין להציל את המצב (גם לאחר שנים רבות) ולשקם את העור הפגוע.
שמנים, לדוגמא, אשר יכולים להזין את העור ולהחזיר לו את גמישותו ולשמש כחומר גלם לבניית קולגן חדש על ידי הגוף הם תערובת של: היליקריסום, לבונה, שומר, אובליפיחה, שומשום, לבנדר ועוד.
מתוך המבחר, אני משתמשת כבר כמה שנים ורואה תוצאות טובות במתכון הבא: תערובת של שמן אובליפיחה, קמומיל, קלנדולה, הממליס ושמן אתרי גרניום המעודד התחדשות קולגן.
הערה 1: לאישה מניקה תורכב התערובת ללא השמנים האתריים אשר אסורים לה. הטיפול קצת יתארך כתוצאה מכך – או שבאפשרותה לטפל בסימני המתיחה לאחר סיום ההנקה.
הערה 2: אף פעם לא מאוחר מידי לטפל בסימני המתיחה, גם אם עברו מספר שנים מאז האירוע!!!
אשמח לתגובות או לשאלות: לוי חוה, ארומתרפיסטית.